Turistický autobus Ilava – Čičmany vyráža: 3 tipy na výlet v Čičmanoch a okolí

Svetoznáme maľované domčeky s múzeom, turistika na Strážov alebo kúpele v Rajeckých Tepliciach. Okolie Čičmian ponúka množstvo príležitostí na výlety. Objavte tento región jednoduchšie vďaka turistickému autobusu.

Nový turistický autobus vyráža dvakrát denne oboma smermi na trase z Ilavy cez Zliechov do Čičmian a premáva počas víkendov a sviatkov. Z Čičmian môžete pokračovať do Rajeckých Teplíc, v Ilave je možnosť prestupu z Trenčína.

Výlety pre turistov aj pôžitkárov

Pripravili sme pre vás 3 tipy na výlety. Vybrať si môžete podľa toho či preferujete aktívny oddych, alebo radšej relaxujete.

Tip #1 | Celodenný výlet s turistikou na Strážov

Ak sa nebojíte fyzickej námahy, tento výlet je práve pre vás. Za 4 hodiny prejdete zo Zliechova do Čičmian, cestou si pozriete prekrásne výhľady z vrchu Strážov a tiež Horný Strážovský vodopád. Po príchode do Čičmian vám zostane dostatok času na obed a tiež na návštevu Považského múzea. Podvečer vás turistický autobus dovezie späť až do Ilavy a Dubnice n/V.

Tip #2 | Celodenný výlet do Čičmian a Rajeckých Teplíc

Náš druhý tip poteší tých z vás, ktorí pred turistikou uprednostňujú pohodu a relax. Ráno sa doveziete turistickým autobusom do Čičmian, kde môžete stráviť dopoludnie prehliadkou maľovanej architektúry, návštevou Považského múzea alebo skorým obedom. Poobede sa môžete presunúť do Rajeckých Teplíc, ktoré okrem známych kúpeľov, situovaných pár krokov od železničnej stanice, ponúkajú tiež množstvo reštaurácii. Dopravní nadšenci by určite nemali vynechať Múzeum dopravy. Domov sa môžete vrátiť rýchlikom cez Žilinu.

Tip #3 | Mini-výlet za maľovanými domčekmi do Čičmian

Ak hľadáte nápad, ako stráviť voľné popoludnie, mini-výlet je dobrý nápad! Využiť môžete popoludňajší pár spojov turistického autobusu. Za hodinku si akurát stihnete pozrieť obec, nakuknúť do múzea alebo sa osviežiť v miestnom pohostinstve.

Cestovný poriadok

O zavedení turistického autobusu rozhodol objednávateľ regionálnej autobusovej dopravy (RAD) Trenčiansky samosprávny kraj, jeho návrh pripravilo občianske združenie Doprava na Považí.

1 komentár na “Turistický autobus Ilava – Čičmany vyráža: 3 tipy na výlet v Čičmanoch a okolí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *